Marokańska koniczyna to unikatowy wzór, który z miesiąca na miesiąc podbija coraz więcej serc polskich domowników. Ten prosty, a zarazem wyjątkowy styl wizualny, mający swoje początki w krajach islamskich, coraz częściej gości nie tylko na naszych poduszkach i posłaniach, ale również podłogach. Trudno jest się temu zresztą dziwić – styl marokański otwiera przed nami wiele kompozycyjnych możliwości, znajdując zastosowanie zarówno w wnętrzach bardziej klasycznych, jak i nowoczesnych, ociekających ekstrawagancją. W niniejszym artykule opowiemy Wam, dlaczego naprawdę warto jest wzbogacić nasze cztery kąty o odrobinę marokańskiej estetyki.

Koniczyna marokańska a wystrój wnętrz

Ponieważ marokańska koniczyna jest wzorem tak samo stylowym, co prostym w swej formie, dywany z nią możemy położyć w praktycznie każdym pomieszczeniu. Salony, sypialnie, jadalnie, pokoje młodzieżowe – wystarczy jedynie dobrać kolor dywanu do mebli i ścian, aby wystrój wnętrza nabrał jeszcze bardziej stylowego charakteru. Marokańskie wzory prezentują się szczególnie dobrze przy wiklinowych meblach, a także stylu nowojorskim, rustykalnym, skandynawskim i minimalistycznym.

Na tle innych wzorów

Jednym z głównych powodów, dla których marokańska koniczyna cieszy się tak dużym uznaniem na całym świecie, jest jej przyjemna prezencja. W przeciwieństwie do tradycyjnej kraty, zaokrąglone, orientalne kształty wzoru marokańskiego są znacznie przyjaźniejsze dla naszych oczu, nie męcząc ich. Pamiętajmy jedynie, aby zawsze kupować tego typu dywany w zaufanych sklepach, takich jak 7 Królestw Dywanów. Tylko wtedy będziemy mieć bowiem gwarancję, że zakupiony dywan zachowa swój estetyczny wygląd nawet po kilku latach.