Wszyscy zapewne doskonale wiemy, jak trudnym okresem dla naszych podłóg, w szczególności w przedpokoju, jest okres jesienny i zimowy. Częste opady deszczu, błoto oraz chlapa, będąca pozostałością po topniejącym śniegu powodują, że do wnętrza domu bardzo łatwo jest wnieść nowe zabrudzenia oraz szkodliwą wilgoć. Z tego też powodu, niezwykle istotny jest zakup skutecznych wycieraczek przed dom, powstrzymujących brud, gromadzący się na podeszwach butów. Na rynku nie brakuje różnorodnych opcji, dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, związanych z doborem najodpowiedniejszej z nich.

Funkcjonalność wycieraczek

Sprawdzając dostępne oferty, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość wykonania interesującej nas maty. Solidne wycieraczki przed dom powinny być w stanie z łatwością ściągnąć brud i wilgoć z butów wchodzącego, a jednocześnie bardzo szybko schnąć. Umożliwi nam to utrzymanie czystości w domu nawet wtedy, gdy w pochmurne dni odwiedza nas bardzo wielu gości. Bardzo ważne jest tu również czyszczenie takich wycieraczek. Wiele nowoczesnych modeli umożliwi nam nawet sprawne wypranie ich w pralce, gwarantując tym samym proste pozbycie się brudu oraz przywrócenie wycieraczce dawnego wyglądu.

Prezencja wycieraczek

Decydując się na zakup wycieraczek przed dom, powinniśmy również zastanowić się nad tym, jaki rozmiar będzie nam potrzebny. Najczęściej spotykane wymiary to 40×60, 60×90 oraz 120×80 cm, aczkolwiek w niektórych sklepach możemy natknąć się na rolki, umożliwiające zakup wycieraczki o niestandardowym rozmiarze. Nie zapominajmy również o samym designie kupowanej maty – chociaż ma ona za zadanie zatrzymywać zabrudzenia, nie oznacza to wcale, że wycieraczka nie może być ozdobą wejścia do naszego domu. Sklepy internetowe, takie jak 7 Królestw Dywanów, oferują nam szeroki wybór wzorów w bardzo przystępnych cenach. Jest to z pewnością lepszy wybór niż tanie wycieraczki gumowe, które, choć przystępne cenowo, bardzo szybko zużywają się, nie zatrzymując już na sobie brudu.