Wraz z wkroczeniem naszych pociech w wiek wczesnego dzieciństwa, zaczynamy zastanawiać się nad wystrojem ich pokoi. Nierzadko okazuje się jednak, że wybór konkretnych elementów wystroju, w tym także dywanów, potrafi być dość kłopotliwy. Czy powinniśmy postawić na przyjemny, puchaty model o grubych włóknach?  A może jednak dywany cacao? Wybór jest ogromny, dlatego też jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy zastanowić się chwilę, czy interesujący nas dywan faktycznie spodoba się dziecku. Oto najistotniejsze czynniki, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Wzornictwo dywanu

Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują dziecku dywan stricte dziecięcy, z wzorem z bajki lub ulicami, po których można jeździć resorakami. Warto jednak zastanowić się, czy taki wybór faktycznie ma sens na dłuższą metę – dzieci często zmieniają swoje upodobania, zaś ulubiony dywan szybko może stać się obiektem narzekań za dwa lata. Z tego też powodu, bardzo dobrym wyborem są modele bardziej uniwersalne, na przykład dywany cacao z serii Shiraz, dostępne w sklepie 7 Królestw Dywanów.

Cechy dywanu dziecięcego

Dywan dla malucha powinien być przede wszystkim nieliniejący, łatwy w czyszczeniu i pozbawiony długich włókien, które mogłyby utrudnić zabawę, na przykład resorakami. Jego powierzchnia musi być ciepła i miła w dotyku, a także zapewniać dobrą izolację. Zwróćmy również uwagę na kolorystykę samego modelu. O ile dywany cacao są utrzymane w zbliżonych odcieniach kolorystycznych, tak bardziej krzykliwe wzory mogą męczyć oczy dziecka.