Polacy coraz częściej rezygnują z pozostawiania gołych podłóg w swoich salonach, decydując się na położenie w nich stylowego dywanu. Powodów jest tu dość sporo – dywan, w kolorze takim, jak butelkowa zieleń, stanowi efektowne dopełnienie wystroju wnętrza. Ponadto, akcesorium to umożliwia nam wyciszenie podłogi oraz ocieplenie jej. Przyjemny w dotyku materiał, czy to naturalny, czy też syntetyczny, uczyni również przesiadywanie w salonie znacznie bardziej komfortowym. Poszukując stylowych, modnych rozwiązań, właściciele domów i mieszkań decydują się na zakup dywanu właśnie w kolorze zielonym.

Co oznacza zieleń? 

Każdy kolor już od wielu lat ma swoją symbolikę. W przypadku zieleni, utożsamianej najczęściej z naturą, przypisanymi atrybutami są harmonia oraz spokój ducha. Nie dziwi więc fakt, że w dzisiejszych czasach, tak bardzo obfitujących w stresujące sytuacje, butelkowa zieleń jest jednym z najmodniejszych kolorów salonowych dywanów. Co więcej, ta uspokajająca kolorystyka należy do barw stosunkowo uniwersalnych, dzięki czemu zielone dywany możemy z łatwością wkomponować w wystrój naszego wnętrza.

Odcień a pomieszczenie

Ponieważ zielone dywany są dostępne w wielu interesujących odcieniach, warto jest zastanowić się przez chwilę, który z nich najlepiej zaprezentuje się w naszym domu. Dla przykładu, butelkowa zieleń to kolor stosunkowo ciemny, dlatego też zaleca się dodanie jej do dużych, dobrze oświetlonych salonów. W wystroju nowoczesnym, szczególnie tym opartym na szarości, idealnie sprawdzi się z kolei dywan w kolorze mięty. Jeśli stawiamy z kolei na elegancję, znakomitym wyborem będzie z kolei kolor szmaragdu, który doda salonowi stanowczego charakteru.